Haber

Bakan Varank: “Kızılay Cumhurbaşkanı’nın başkanlığından rahatsızım”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın görevine devam etmesinden rahatsız olduğunu söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TV100 Az önce Konuştum programında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı.

Varank, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından çadır ve konserve satışı yapan Kızılay’ın lideri Kerem Kınık’ın çalışmalarına devam etmesinden rahatsız olduğunu söyledi.

“İstifa edecekse istifa etsin” ?

Bakan Varank, Kızılay Başkanı Kınık hakkında şu değerlendirmede bulundu:

‘Çok yıpranmıştı. Gerçeğin bu süreçleri yönetemeyeceği açıktır. Ama bildiğiniz gibi Kızılay dernek statüsünde. Derneklerin genel kurulları vardır. Derneklerle ilgili ne tür işlemler uygulanacağı aslında mevzuatta belirlenmiştir. Dolayısıyla Kızılay Lideri şu anda görevine devam ediyor. Ayrılması gerekiyorsa, kendisi karar vermeli. İstifa edecekse istifa etmelidir.

‘Kamuoyunda ‘Neden görevden alınmıyor’ gibi bir algı var. Burası resmi bir makam değil, yani sizin atadığınız bir makam değil. Bir spor kulübü dernek statüsünde ise bu da dernek statüsündedir. Başkanı hakkında genel kurul karar verir. Orada genel kurullar bu inisiyatifi almalıdır. Bu süreci yönetme şeklinden rahatsızım. İlk etapta bilim ve siyaset bilmediği ortaya çıktı.’

Meclis Başkanı Şentop: “Kızılay Başkanı istifa etsin”

Öte yandan Habertürk yayınına konuk olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Kızılay Lideri Kerem Kınık’ın kurumun prestijini korumak için koltuğundan ayrılması gerektiğini söyledi. Şentop, ortada “Kızılay” ve “sat” kelimelerinin geçmemesi gerektiğini belirtti.

bayramorenajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu