Haber

Bakan Yanık’tan Memduh Büyükkılıç’a ziyaret

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bir dizi ziyaret ve açılışlar kapsamında kente gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı girişinde Bakan Yanık’ı çiçeklerle karşılayan Önder Büyükkılıç, Bakan Yanık ve beraberindeki heyet ile Cumhurbaşkanlığı görevine başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın Önder Büyükkılıç’ı ziyaretine Vali Yardımcısı Şenol Esmer, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan eşlik etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Önder Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kentte yapılacak hizmetler ve projeler hakkında Bakan Yanık’a bilgi verdi.

Bakan Yanık, Lider Büyükkılıç’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

CUMHURBAŞKANI BÜYÜKKILIÇ’TAN BAKAN YANIK’A HİZMET TESLİMİ

Başkan Büyükkılıç da sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirilen örnek projelerden Besime Özderici Manisiz Yaşam Merkezi, Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi, Yaşlı Yaşam Merkezi ve Darülaceze projeleri hakkında Bakan Yanık’a sunum yaptı ve yatırımlar hakkında detaylı bilgi verdi.

Bakan Yanık da erdem defterini imzalarken, günün anısına ikramda bulunuldu. Bakan Yanık, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.’ye (KAYMEK) hediye edilen kursiyerlerin dokuduğu el yapımı halılarda emeği geçenlere teşekkür etti. Lider Büyükkılıç, Kayseri Mutfağı kitabını Bakan Yanık’a hediye ederken, Bakan Yanık, “Türk ve dünya mutfağına dair ciddi bir arşivim var, yayınları takip ediyorum, teşekkürler” dedi.

hasanbeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu