Haber

Giresun’da şehitlere vefa yürüyüşü düzenlendi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Giresun’da Şaban Kalesi şehitleri için vefa yürüyüşü düzenlendi.

Güce ilçesinde 1917-1918 Osmanlı-Rus Savaşı’nda Harşit’in savunulduğu bölgelerden biri olan Şaban Kalesi’nde şehit olan askerler için düzenlenen yürüyüş, 2 kilometrelik parkurda gerçekleştirildi.

Giyimli Mahallesi Güvendik mevkiinde toplanan katılımcılar, Şaban Kalesi’ne kadar süren yürüyüşün sonunda saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söyledi.

Yürüyüşe katılan Vali Mehmet Fatih Fedai, konuşmasında, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü şehitlerin emek ve gayretleriyle andıklarını söyledi.

Vatanın her karışının kutsal olduğunu vurgulayan Serdengeçti, şehitleri rahmet ve minnetle andı.

Serdengeçti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kayıtsız şartsız egemenlik ve bağımsızlık hedefiyle yola çıktığını belirterek, “Bu bilinçle bugün burada birlikte yürüdüğümüz tüm dostlarımıza, kardeşlerimize şükran borcum var. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. sizlerle ve sevgili çocuklarımızla. Atalarımızla ve milletimizle gurur duyuyoruz.” “Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” söz konusu.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Şehitlerin anıldığı etkinliğe AK Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas, MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, İl Jandarma Komutanı Albay Özgür Özer, Güce Kaymakamı Muhammet Ali Bayraktar, Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, daire başkanları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları katıldı. mezarlar ve hendekler ziyaret edildi. temsilciler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

haber-bahcesaray.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu