Haber

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Sönmez: ‘Sizi Soğana Feda Etmeyeceğiz’

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı İrfan Sönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Beni soğana kurban etmeyin” dediğini belirterek, “Biz sizi soğana kurban etmeyiz. Çünkü soğan çok değerli. Geçen gün sesim kısılmıştı. bu yüzden bir arkadaşım tavsiye ediyor: ‘Soğanı, sarımsağı kaynat, iç, boğazın açılır.’ Ben de kilosu 30 liraya soğanı nasıl alırım dedim. Soğanı bile 30 liraya getirmişsin, sonra Türkiye iyi gidiyor diyor.

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı İrfan Sönmez, seçim çalışmaları kapsamında dün miting düzenledi. Hayat pahalılığı nedeniyle insanların soğana yetişemediklerini vurgulayan Sönmez, şunları kaydetti:

“SOĞAN PAYLAŞMAYACAĞIZ ÇÜNKÜ SOĞAN ÇOK DEĞERLİ”

Vatandaşın sorunlarını biliyoruz. Soğan 30 lira. Erdoğan, ‘Beni soğana kurban mı edeceksin?’ diyor. Hayır, seni soğana kurban etmeyeceğiz. Soğan çok değerlidir. Geçen gün sesim kısılmıştı, o yüzden bir arkadaş tavsiyede bulundu: ‘Soğanı, sarımsağı kaynat, iç, boğazın açılır.’ Dedim ki: soğanın ağırlığı 30 lira. Nasıl alabilirim? Soğanı bile 30 liraya getirmişsin. Ondan sonra ‘Türkiye iyi gidiyor’ diyor.

Gençlerimiz iş bulamazken yağlayıcıyı, dalkavukçuyu, taraftarı tutuyorsunuz, 5 maaş ödüyorsunuz. Bu adalet mi? Çocuklarımız işsizken, devletin çarkına beceri ve uzmanlıktan yoksun insanları sokuyorsunuz. Sonra devlet dairelerine gittiğinizde bir sürü beceriksiz insanla karşılaşıyorsunuz. Sorunlarınızı çözemezsiniz. Ondan sonra devlette liyakat olacak.

“ADALETSİZ KALKINMA PARTİSİ REFAH PARTİSİ İLE 6284 SAYILI KANUN KONUSUNDA KABUL ETMİŞTİR”

Hanımlarımız bundan böyle sadece evlerimizin değil gönüllerimizin de sultanları olarak anılacaklar. ‘Adaletsiz Kalkınma Partisi’ ile Yeniden Refah Partisi’nin yaptığı anlaşmalardan biri şöyle: 6284’üncü maddeyi değiştirecekler. YRP genel başkanı anlaştık dedi. Bu yasa nedir? Şiddete maruz kalan kadın ve çocuklarımızın kurtarılması, şiddetin önlenmesidir. Yasal olarak korunmaktadır. Bu yazıyı kaldırırsanız hanımlarımızı kanun önünde sahipsiz bırakmış olursunuz. Buna izin vermeyeceğiz. Aksine kanun önünde kadın erkek eşitliğini koruyarak kadınlarımızı daha güçlü kılacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu