Haber

Konya’da aranan 92 kişi yakalandı

Konya’da çeşitli suçlardan aranan ve toplam 178 yıl hapis cezası bulunan 92 kişi polisin çalışması sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Arananlar Şube Müdürlüğü ekipleri, ellerine geçen adreslere yaptıkları operasyonlarla kasten yaralama, hırsızlık, gasp ve dolandırıcılık gibi çeşitli suçlardan aranan 92 kişiyi yakaladı. azimli. Diğer iki hırsızlık suçundan 25 yıl hapis cezası bulunan EB, belirlenen adreste grupların operasyonuna yakalandı. 2 farklı hayvan hırsızlığı suçundan 13 yıl hapis cezasına çarptırılan MY, grupların yaptığı operasyonla adresinde kıskaçla yakalandı. Hırsızlıktan yine 20 yıl hapis cezası alan İ.A. isimli şahıs da operasyonda yakalandı.

Depremi fırsat bilerek onlarca ihtiyaç sahibini dolandırdı.

Arananlar Bürosu ekiplerince yakalanan AB (29) isimli şahsın, fabrikasyon firma adı altında internet sitesi açarak depremde ihtiyaç duyulan çadır, battaniye, ısıtıcı gibi eşyaları satmaya çalıştığı ortaya çıktı. alan. Hırsızlıktan şüphelenilen kişinin eserleri sahte internet sitesine yükleyerek gerçek olmayan eserleri müşterilere depozito alarak pazarlamaya çalıştığı ve depozitoyu aldıktan sonra eserleri göndermediği öğrenildi. Şahsın bu şekilde onlarca depremzedeyi ve yardımsever vatandaşı mağdur ettiği anlaşıldı.

Suç makinesi çıktı!

Dolandırıcının daha önce de geçersiz kredi kartları pazarlayarak onlarca kişiyi dolandırdığı belirlendi. Konya, İstanbul, Ankara, Sakarya ve Hakkari’de onlarca mağdurun dolandırıcılıktan şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Şahsın çoğunluğu dolandırıcılık, kasten yaralama ve hırsızlık suçlarından olmak üzere toplam 57 sabıka kaydının bulunduğu öğrenildi. Ekiplerin düzenlediği operasyonda toplam 178 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 92 kişi yakalanırken, 92 kişiden 70’i cezaevine gönderildi. 22 kişi adli makamlara teslim edildi. – KONYA

kulp-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu