Haber

Kuşadası Belediyesi’nden geleceğin yıldız futbolcuları için önemli yatırım

İlçede faaliyet gösteren Kuşadası Belediyesi Spor Kulüplerin altyapı oyuncularının antrenman yaptığı Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri yenilenmeye hazırlanıyor. Her yıl binlerce çocuk ve gence spor sevgisinin aşılandığı kompleksin yenileme çalışmaları tamamlandığında tesis daha rahat ve konforlu bir antrenman ortamı sunacak.

Kuşadası Belediyesi, Kuşadasıspor’un efsane kaptanı Yüksel Alkışlı’nın adını taşıyan spor tesisinde çocukların ve gençlerin daha iyi koşullarda antrenman yapabilmesi için kolları sıvadı. Bu çerçevede Kuşadası’nda faal olan futbol kulüplerinin altyapı oyuncularının yetiştirildiği tesiste bakım ve onarım çalışmalarına şubat ayında başlanacak. Tadilat çalışmaları sırasında tesisin aydınlatma sistemi tamamen yenilenecektir. Ardından suni çim alanlar, soyunma odaları ve duşların bakımı yapılacak. Ayrıca tesiste çocuklarını izlemeye gelen aileler için kafeterya alanı oluşturulacak. Çalışmalar tamamlandığında Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri daha çağdaş bir görünüme kavuşacak.

Yüksel Alkışlı Spor Tesislerine giderek incelemelerde bulunan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor yapması bizim için çok önemli. Bu amaçla spor tesislerimize yatırımlarımıza devam ediyoruz. Futbol altyapısıyla ilgili geniş çerçeveli bir çalıştay düzenleyin” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu